אלעזר סלע על סוגי ההכנסות

אלעזר סלע מציג את שלושת סוגי ההכנסות הקיימות כיום.

2 אתם מכירים והשלישית – כל הזכויות שמורות עבור אלעזר סלע😜

– הכנסה אקטיבית 💪: הכנסה כספית שמקורה ישירות מעבודה או פעולה כלשהי שביצעתי. (בין אם כשכיר או כעצמאי)
– הכנסה פאסיבית 💤: הכנסה כספית שאינה דורשת שום עבודה או פעולה מצידי.
– הכנסה אקטיב-פאסיב ©️: המועדפת עליי. הכנסה כספית מפעולות שאני מבצע בכל מקרה (כלומר לא עבור פרנסה). לדוגמא, חשבו על לקוח שמשלם לך עבור שתיית כוס הקפה האהובה עליכם כל בוקר. או תשלום על נשימה חמצן (בהקצנה), תשלום על ריצה בפארק, תשלום על שינה.
הכוונה כמובן היא תשלום על משהו שאתה אוהב לעשות ותעשה אותו בדיוק אותו דבר גם אם לא היו משלמים לך.
ונכון שרובנו (בקבוצה הזו) אוהבים את מה שאנחנו עושים – אבל זו לא הכוונה. המבחן האמיתי הוא – האם הייתם ממשיכים לעשות זאת ללא תגמול כספי.

אני אישית, הצלחתי לייצר תזרים חודשי קטן בפורמט של אקטיב-פאסיב וזה מסב המון סיפוק.
אגב, הגעתי לשם לא במקרה אלא בגלל שהצבתי לי מטרה כזו – לייצר הכנסה מדברים שאני עושה בכל מקרה. (ואולי בעתיד לכסות את כל ההוצאות ע”י הכנסה כזו)

הבעיה התחילה שהמסביב דורש התעסקות מעבר לפעולה עצמה.

אלעזר סלע
אלעזר סלע

לצורך העניין אני רץ מספר פעמים בשבוע
ובכיף בעלות סמלית הייתי מדריך קבוצת ריצה בזמן הזה
העניין הוא שהעבודה פה היא למצוא את קבוצת האנשים הזאת, לתאם איתם, לראות מי הגיע, לענות להודעות על זה שהם חולים והם לא יגיעו או שהם לא מוצאים את הנעלי ריצה שלהם היום.

כדי לייצר הכנסה אקטיב-פאסיב נדרשת עבודה אקטיבית, לפעמים רק בהתחלה ולפעמים גם בשוטף קצת. השאלה אם זה שווה או לא בכל מקרה נתון.

אם כבר אלעזר סלע נכנס לפילוסופיה של הנושא: אז הרעיון שהוא מציג כאן הוא לגמריי אקטיבי.
הכנסה פאסיבית היא הכנסה מנכס או השקעה, זאת אומרת שאם שתית כוס קפה לצורך הכסף שלך, גם אם שילמו לך על הפעולה, זה אקטיבי לגמריי.
או לדוגמה פופולרית מהמציאות: הלכת, צילמת, ערכת, שיווקת, מכרת – אקטיבי. לעומת זאת, יכולת ללכת, לצלם, לערוך ולהעלות לאינסטגרם, ואז גם עבדת וגם לא עשית כסף. אז נכון שיש דברים שהיית עושה אותם בכל מקרה (כמו ללכת, לצלם, לערוך) ולא היית מקבל עליהם כסף, וכשאתה משווק את זה באתר כמו פוטובאקט ומוכר אז אתה מכניס כסף. אבל זה לא פאסיבי. זה אקטיבי. עשית משהו בשביל זה, שאם לא היית עושה אותו לא היית מקבל כסף. ובעצם כל ההבדל הוא השיווק, לכן אתה מתוגמל על פי כמה טוב שיווקת וכמה טובה התמונה שלך.
אם היית רוצה הכנסה שהיא באמת פאסיבית הדבר היחיד שאתה צריך לעשות הוא להשקיע במניה או תעודת סל ואז הכסף כבר מגיע לבד בלי שעשית שום דבר בשבילו. גם אם היית בחלל לתקופה וחזרת ההשקעה שלך עדיין מכניסה כסף פאסיבי. אם הפסקת לשתות קפה אצל הספונסר שלך והגעת לחלל לתקופה כנראה שבתקופה הזאת לא תקבל כסף מהספונסר שלך. או לדוגמה המציאותית, אם הפסקת לצלם ולשווק את התמונות שלך אז בסופו של דבר לא תקבל יותר כסף עם הזמן.
כל העסקים שלי הם מה שאתה קורא לו “אקטיב-פאסיב”

אבל זה עדיין מחטיא את המטרה כי זו הכנסה שתלויה בפעולות שלך.
ככה שאת כל הקונספט שבו אנשים עובדים בשבילך או הכסף עובד בשבילך – פספסת.
הכנסה פאסיבית זה מדהים, הכנסה אקטיב-פאסיב היא מדהימה בעצמה. ואני מנסה לגרום לכך שההכנסות שלי יהיו שילוב של שניהם (בלי האקטיב חחחח)